Lietuvoje ruošiami pirmieji šunys asistentai, jie jau greit bus atiduoti negalia turintiems šeimininkams. Paruošti šunis asistentus kainuoja ne tik finansiškai, bet ir laiko atžvilgiu užtrunka kelis metus.
Judėjimo negalią turinti, nuo vaikystės su celebrinio paralyžiaus diagnoze gyvenanti Ajana Lolat-Pažarauskienė vieną dieną nusprendusi įsigyti šunį asistentą sužinojo, kad Lietuvoje tokie šunys nepasiekiami, nes nėra tai reglamentuojančių įstatymų, tam neskiriama subsidijų.
Ajana Lolat-Pažarauskienė ėmėsi iniciatyvos ir įkūrė paramos fondą „Mulan", jame itin svarbi, fondo simboliu tapusi prekė – „Svajonių žygio" marškinėliai.
Stengdamasi atkreipti dėmesį į šunų asistentų svarbą Lietuvoje, Ajana Lolat-Pažarauskienė apsirengusi „Svajonių žygio" marškinėliais pagerino Gineso rekordą, su ramentais nueidama ilgiausią kada nors įveiktą atstumą.
Ką sugeba šunys asistentai? Kiek kainuoja juos paruošti? Kodėl ne visi norintys gali juos gauti? Ką reikia padaryti, kad šunų asistentų Lietuvoje būtų daugiau? Apie tai ir daugiau kalbamės su Gineso rekordininke, „Mulan" fondo įkūrėja Ajana Lolat-Pažarauskiene.
Laidą „Augintinių studija" pristato Kaivana – specializuota veterinarijos klinika Kaune.
Komentarai
Bendravimo taisyklės