Pagaliau Lietuva įtraukta į „Michelin“ gidą. Jame – 5 viešbučiai ir 34 restoranai. Keturiems iš jų suteikta po vieną „Michelin“ žvaigždę. Jas gavo restoranai, veikiantys Vilniuje: „Džiaugsmas“, „Demo“, „Pas mus“ ir „Ninteen18“. Jų šefai neslepia – nesitikėjo. Suspindo ir žalioji žvaigždė – „Michelin Green“ už tvarią gastronomiją įteikta restoranui „Red Brick“. Verslo atstovai tikisi teigiamos įtakos turizmui, Ekonomikos ir inovacijų ministerija tikisi, kad investicija – 1,5 mln. eurų be PVM, kad šalis papultų į šį gidą – atsipirks. Lyginantis su kaimynais estais ir latviais, Lietuva į „Michelin“ gidą papuolė paskutinė – latviai čia papuolė pernai, o estai užpernai. Tačiau Latvijoje spindi tik viena žvaigždė, o Estijoje – 3 (tik ant dviejų restoranų, nes vienas gavo dviejų žvaigždžių įvertinimą).
Kaip dalinamos „Michelin“ žvaigždės? Kodėl į tai reikia investuoti? Ar tikrai atsipirks investicija? Kodėl įtraukimo į gidą iš Baltijos sesių sulaukėm paskutinieji? Kaip jaučiasi pelniusieji žvaigždes? Kokią atsakomybę tai reiškia? Ar brangs meniu į sąrašą įtrauktuose restoranuose? Kodėl yra restoranų užsienyje, atsisakančių šių žvaigždžių? Kiek populiarus maisto turizmas Lietuvoje?
Laidoje dalyvauja: restorano „Nineteen18“ šefas Andrius Kubilius, ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis, „Keliauk Lietuvoje“ Turizmo rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė Dovilė Seliukė, rašytojas, žurnalistas Andrius Užkalnis, Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Evalda Šiškauskienė ir banko „Luminor“ vyr. ekonomistas Žygimantas Mauricas.
BNS nuotr.
Komentarai
Bendravimo taisyklės