Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar valstybiniai verslai išspręs privačių verslų problemas?

04.08 Pirmadienis 13:05
Aistė Čiučiurkaitė

Aukštos kainos, nepakankama konkurencija, plėtros stygius regionuose - kelios privataus prekių ir paslaugų sektoriaus problemos. Ar jas išspręstų įsteigtos valstybinės įmonės?

Vyriausybė praėjusią savaitę pritarė pataisoms, kurios atvers kelią ligoninėse steigti valstybines vaistines, tam dar turi pritarti Seimas.

Šiuo metu ligoninėse veikiančios privačios vaistinės parduoda vaistus ir pacientams, ir visiems kitiems. Ligoninės vaistinės vaistus parduoti gali tik stacionariai besigydantiems ligoniams.

Sveikatos apsaugos ministerija teigia, kad šis sprendimas padės užtikrinti pacientų aprūpinimą pigiausiais vaistais. Konkurencijos taryba teigia, kad pataisomis siekiama įteisinti valstybių vaistinių tinklo sukūrimą, įžvelgia galimus interesų konfliktus, korupciją, skaidrumo ir investavimo regione patrauklumo problemas.

Idėjų apie valstybinius bankus ar alkoholio parduotuves taip pat girdėjome.  Vitas Vasiliauskas, Lietuvos banko valdybos pirmininkas, 2017 metais sakė, kad  neprieštarautų valstybinio komercinio banko įsteigimui, bet įspėjo, jog jam būtų taikomi lygiai tokie pat kontrolės mechanizmai ir veiklos reikalavimai, kaip ir Lietuvoje jau veikiantiems komerciniams bankams.

Lietuvos Respublikos Konstitucijoje  įtvirtinta, kad Lietuvos ūkis grindžiamas privačios nuosavybės teise, asmens ūkinės veiklos laisve ir iniciatyva, o valdžia tokia veikla gali užsiimti tik išimtiniais atvejais ir įrodžius, kad kito kelio nėra.

Laidoje dalyvauja Seimo narė Agnė Širinskienė, Seimo narys Antanas Matulas, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos pirmininkė Vida Augustinienė, Konkurencijos tarybos narė Jūratė Šovienė, SEB ekonomistas Tadas Povilauskas, Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertė Ieva Valeškaitė.

xx199

Komentarai


Naujausi epizodai