Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Automobilio mokestis. Mažins taršą ar didins atskirtį?

08.21 Trečiadienis 13:05
Aurimas Perednis

Dėl gresiančių ES baudų ir augančių CO2 išmetimų nieko nedaryti jau nebegalime, sako Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika, kalbėdamas apie mokesčio automobiliams įvedimą. Vyriausybės atstovai kalba apie naujo taršos mokesčio įvedimą perkamiems automobiliams, kurie neatitiktų nustatytų taršos reikalavimų.

Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad reikia pradėti nuo prabangos mokesčio ir nerimauja, kad šis mokestis nepadidintų socialinės atskirties.

Taršos mokestis šalies biudžetą pirmaisiais metais papildytų 10-15 mln. eurų, vėliau ši suma galėtų siekti iki 100 mln. eurų, sako aplinkos ministras, šie pinigai galėtų būt skiriami nemokamo viešojo transporto įvedimui.

Laidoje diskutuoja: VU ekonomistas, prof. Raimondas Kuodis, Lietuvos žaliojo aljanso pirmininko pavaduotojas, dr. Justinas Rimas, premjero patarėjas sveikatos klausimais Paulius Gradeckas, SĮ "Susisiekimo paslaugos" direktorė Modesta Gusarovienė, Seimo narys Linas Balsys.

xx293

Komentarai


Naujausi epizodai