Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas sutvarkys sveikatos sistemą?

2024-07-03, Trečiadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Ieškant medikų pagalbos, tampa nebeįmanoma nesiskųsti, kad eilėje tenka praleisti daugiau nei kelias savaites. Baiminantis, kad situacija per tą laiką pablogės dar labiau – tie, kas gali, pagalbos ieško brangiai kainuojančiose privačiose gydymo įstaigose. Regionuose žmonės sunerimę dėl uždaromų skyrių. Skundžiamasi aukštomis vaistų kainomis. Ligoninės neišlipa iš skolų, biudžete plyšo skylės. Medikų trūksta, slaugytojai pervargę, o ekspertai dar ir brėžia scenarijų, neva, netolimoje ateityje sveikatos sistemos laukia griūtis. Prezidentūra užsimena apie pastabas sveikatos apsaugos ministrui, galbūt net galimą jo keitimą keliems likusiems šios kadencijos mėnesiams. Visgi, medikų bendruomenė atsako, jog vargu, ar toks pakeitimas dabar situaciją spręstų. Buvęs sveikatos apsaugos ministras kritikuoja patį prezidentą, kad šis Arūną Dulkį, be mediko išsilavinimo, apskritai paskyrė užimti tokias pareigas, bet gal kaltas ne vienas ministras?

Apie sveikatos sistemos problemas, sveikatos sistemos pertvarką diskutuojame kelis dešimtmečius. Kodėl vis dar nepavyksta sutvarkyti sveikatos sistemos? Kur ieškoti panacėjos sveikatos sistemos problemoms spręsti? Gal išties, kaip kažkada sakė ministras A. Dulkys, mokame per mažai privalomo sveikatos draudimo įmokos, o tikimės per daug?

Diskutuojame su Seimo Sveikatos reikalų komiteto narėmis, konservatore Jurgita Sejoniene ir socialdemokrate Orinta Leipute, gydytojų sąjungos prezidentu Liutauru Labanausku, Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidente Agne Panaviene ir Vilniaus universiteto lektoriumi Mariumi Čiurlioniu.

Antroji laidos dalis. Vilniaus miesto savivaldybė pristatė sostinės gynybos politikos planą. Viena dalis – parama, kita – civilinės saugos stiprinimas. Nuolat kalbama, kad dienos x atveju išvykti iš Vilniaus būtų itin sudėtinga, taigi šiek tiek nubrėžtas ir evakuacijos vaizdas. Priedangose šiuo metu būtų galima pasislėpti pusei Vilniaus gyventojų. Nuspręsta pirkti ir priemones, blokuojančias įvažiavimus, kurti vietą treniruotėms su dronais. Kiek saugi Lietuvos sostinė? Kada visi Vilniaus gyventojai turės, kur pasislėpti? Ar prasidėjus kariniam konfliktui, būtų įmanoma išvykti iš sostinės?

Kalbame su Vilniaus meru Valdu Benkunsku ir socialdemokratų frakcijos Vilniaus miesto taryboje seniūnu Povilu Pineliu.

BNS nuotr.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai