Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ko verti G.Nausėdos mokestiniai pasiūlymai?

09.05 Ketvirtadienis 13:05
Aurimas Perednis

Prezidentas Gitanas Nausėda pasiūlė Seimui kitąmet socialinės apsaugos išlaidas papildomai padidinti 100 mln. eurų, daugiausia šių lėšų skiriant spartesniam senatvės pensijų ir išmokų neįgaliesiems augimui. Prezidentas taip pat pasiūlė, kad mamadieniai ir tėvadieniai būtų skiriami ir vieną vaiką iki 12 metų auginantiems tėvams.

Papildomų lėšų socialinei apsaugai jis siūlo surinkti lėtinant su darbo pajamomis susijusių mokesčių mažinimą, kerpant lengvatą ūkininkų naudojamam dyzeliniam kurui ir labiau apmokestinant su darbo santykiais nesusijusias pajamas.

Premjeras Saulius Skvernelis sveikina prezidento Gitano Nausėdos siūlymą surinkti papildomus 100 mln. eurų pensininkų ir neįgaliųjų skurdo mažinimui, tačiau teigia, kad nerealu visiškai atsisakyti lengvatos ūkininkų dyzelinui. Anot jo, Vyriausybė jau yra priėmusi sprendimą neapmokestinamąjį pajamų dydį didinti mažiau nei buvo numatyta.

Finansų ministras komentuodamas siūlymus kvietė nusiimti rožinius akinius ir mažiau skatinti lūkesčius ir labiau galvoti apie besiniaukiantį ekonomikos dangų.

Kiek šie prezidento G.Nausėdos pasiūlymai gali sumažinti pensininkų skurdą? Kaip į juos sureaguos Seimas ir interesų grupės?

Laidoje dalyvauja „Swedbank“ vyr. ekonomistas Nerijus Mačiulis, BNS verslo naujienų redaktorius Šarūnas Sabaitis, Seimo Ekonomikos komiteto narys, konservatorius Jurgis Razma, Seimo narys, socialdemokratas Algirdas Sysas, VU profesorius, ekonomistas Raimondas Kuodis ir Lietuvos laisvosios rinkos instituto ekspertė Ieva Valeškaitė.

xx304

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai