Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl dingo didžioji dalis įtarimų N. Venckienei?

11.19 Antradienis 13:05
Ridas Jasiulionis

Iš JAV pargabenta buvusi teisėja ir parlamentarė Neringa Venckienė šiandien paleista į laisvę už 10 tūkst. eurų užstatą, taip nusprendė Vilniaus apygardos teismas, patenkinęs jos gynėjų skundą. Teismas nusprendė, kad jai turi būti skiriama intensyvi priežiūra.

„Pagrindinis teismo motyvas yra tas, kad pagal poniai Venckienei pateiktus įtarimus jai gręsiančios bausmės nėra labai didelės ir suėmimo taikymas yra neadekvačiai per griežtas“, – žurnalistams sprendimą komentavo vienas iš trijų sprendimą priėmusių teisėjų Audrius Cininas.

Kaip 2015 m. Lietuva kreipėsi į JAV  Teisingumo departamentą su N.Venckienės ekstradicijos prašymu, jai buvo pareikšta įtarimų pagal dvylika Baudžiamojo kodekso straipsnių.

Generalinė prokuratūra tada skelbė, kad pagrindiniai įtarimai N.Venckienei byloje, kurioje jai skirtas suėmimas, siejami su neteisėtu informacijos apie privatų asmenų gyvenimą rinkimu, jos viešinimu bei kitomis nusikalstamomis veikomis, kurios, kaip įtariama, galėjo būti įvykdytos 2010 metais kartu su kitu asmeniu suburiant organizuotą grupę. Toje pat byloje N.Venckienei buvo pateikti ir įtarimai dėl vėlesnių veikų - įtariama, kad ji Panevėžio miesto apylinkės teismo patalpose viešai užgauliai pažemino teismą, nevykdė 2011 metų gruodį priimto Kėdainių teismo sprendimo skubiai perduoti brolio dukrą motinai Laimutei Stankūnaitei, trukdė antstolei vykdyti teismo sprendimą, piktnaudžiavo vaiko atstovo teisėmis psichiškai gniuždydama vaiką ir panaudodama fizinį smurtą pasipriešino policijos pareigūnui, o perduodant vaiką jo motinai sukėlė nežymų sveikatos sutrikdymą.

Prieš kelias savaites, N.Venckienę pargabenus į Lietuvą generalinės prokuratūros prokuroras Tomas Krušna sakė, kad dėl Lietuvos ir JAV teisinių sistemų skirtumų jai panaikinti kaltinimai dėl tvirkinimo ir neteisėto informacijos rinkimo.

Generalinė prokuratūra šiandien priimto teismo sprendimo nekomentuos, BNS sakė prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Laidoje dalyvauja Vilniaus apygardos teismo teisėjas Audrius Cininasadvokatas Valdemaras Bužinskas, buvęs generalins prokuroras Artūras Paulauskas.

New Bitmap6

Komentarai


Naujausi epizodai