Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda Seime perskaitė paskutinį šios kadencijos metinį pranešimą. Savo kalboje prezidentas akcentavo būtinybę mažinti socialinę atskirtį, neskaldyti Lietuvos visuomenės, daugiau galių suteikti savivaldybėms. Lietuvos prezidentas taip pat pažėrė kritikos valdantiesiems. Šalies vadovas kritikavo valdančiųjų norus įšaldyti mažiausias pensijas gaunančių asmenų pensijų augimą. Prezidentas taip pat akcentavo, kad naujovės švietimo sistemoje sukėlė daug sumaišties, o esant šiam chaosui atsakinga ministerija buvo palikta be nuolatinio vadovo. Be to, G. Nausėda apgailestavo, kad valdantiesiems nepavyko įgyvendinti mokesčių reformos. Tad kaip reikėtų vertinti prezidento metinį pranešimą? Ar pagrįsta prezidento kritika valdantiesiems? Kaip reikėtų interpretuoti prezidento kalbą artėjančių Seimo rinkimų kontekste?
Apie tai diskutuosime su Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių ir menų fakulteto dekanu dr. Ainiumi Lašu, „Lietuvos ryto" žurnalistu Tadu Ignatavičiumi bei Seimo nariais Algirdu Sysu ir Andriumi Vyšniausku.
Antra tema. Kodėl vis iškyla atminimo lentos K. Škirpai? Nacionalinio susivienijimo iniciatyva ant sostinėje esančio Vilniaus apygardos teismo pastato pakabinta kontraversiškai vertinamam pulkininkui Kaziui Škirpai skirta atminimo lenta. Šis veiksmas su miesto savivaldybe nebuvo suderintas. „Grindos" darbuotojams atvykus nukabinti atminimo lentos, grupelė aktyvistų bandė apginti K. Škirpai skirtą atminimo lentą. Po apsistumdymų buvo sulaikyti trys asmenys. Sostinės meras Valdas Benkunskas žada kreiptis į teisėsaugą, o Nacionalinio susivienijimo veiksmus apibūdino kaip chuliganizmą. Kodėl Nacionalinis susivienijimas savo veiksmų nederino su savivaldybe? Kaip reikėtų vertinti Kazio Škirpos asmenį? Laidoje dalyvauja europarlamentaras Dainius Žalimas ir Nacionalinio susivienijimo partijos narys Vytautas Sinica.
BNS nuotr.
Komentarai
Bendravimo taisyklės