Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokios migracijos politikos reikia Lietuvai?

2023-12-07, Ketvirtadienis 13:05
Lukas Oželis

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, augantys migracijos srautai kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, todėl siekiama griežtinti įdarbinimo taisykles darbuotojams, atvykstantiems iš trečiųjų šalių. Siekiama, jog į Lietuvą atvykę imigrantai išmoktų lietuvių kalbą bei nekeistų savo darbo vietos bent pusmetį. Seimo narys Andrius Vyšniauskas nori griežčiau kontroliuoti laikino įdarbinimo įmones, nes jos atveža pigios darbo jėgos iš Uzbekistano ar Bangladešo. Tuo tarpu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kaip tik padidino įdarbinimo kvotą darbuotojams iš trečiųjų šalių. Be to, šiais metais priimtoje rezoliucijoje „Dėl Lietuvos demografinės politikos ateities" pabrėžiama prasta Lietuvos demografinė padėtis bei poreikis trumpinti imigracijos procesus. Kokios migracijos politikos reikia Lietuvai? Ar reikėtų griežčiau kontroliuoti migracijos srautus? Kokią grėsmę Lietuvos saugumui kelia išaugęs imigrantų skaičius?

Apie tai diskutuosime su Seimo Ateities komiteto pirmininku Raimundu Lopata, Lietuvos darbdavių konfederacijos prezidentu Danuku Arlausku, Seimo Žmogaus teisių komiteto pirmininku Tomu Vytautu Raskevičiumi bei Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nariu Dainiumi Gaižausku.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai