Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kokių vadovų reikia šiandienos Lietuvai?

2024-05-24, Penktadienis 13:05
Jonė Sąlygaitė

Baiginėjasi prezidento rinkimai, bet dalis gyventojų sako, kad ne tik šiuose, bet ir Europos Parlamento ar Seimo rinkimuose neturi, iš ko rinktis. Politikai, jau ėję pareigas, netenkina dėl padarytų klaidų, politikos naujokais – nepasitikima. Eruditas ar žmogus arčiau žemės, derybininkas ar griežtos rankos šalininkas, vienytojas ar besilaikantis savų principų, žmogus iš privataus sektoriaus ar didžiąją dalį gyvenimo atidavęs valstybės tarnybai, asmuo su didele patirtimi ar jaunas maksimalistas? Nors džiaugiamės didžiausiu rinkėjų aktyvumu nuo 1997 metų, tačiau net 40 proc. šalies gyventojų prie balsadėžių vis dar neateina. Kodėl? O ko gi laukti prieš Seimo rinkimus, partijoms įnirtingai sukant galvas, ką pasiūlyti į premjero postą? Nejau tikrai politiką ištiko asmenybių ir idėjų krizė? Ką daryti? Kokių vadovų reikia Lietuvai?

Kaip situaciją mato politologai, aptarsime su Vytauto Didžiojo universiteto politologu Ignu Kalpoku ir Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotuoju analitiku Matu Baltrukevičiumi. O kaip vadovų paieškas, asmenybių ir idėjų krizę mato ilgamečiai politikai, diskutuosime su socialdemokratu Algirdu Sysu ir liberalu Eugenijumi Gentvilu.

Antra dalis. Kokias savo klaidas valdžioje mato kandidatai į prezidentus? Kaip į „Žinių radijo" laidose „Ką rinkti?" iškeltus žaibo turnyro klausimus atsakė du antrojo turo kandidatai, Ingrida Šimonytė ir Gitanas Nausėda? Ištraukos iš laidų su kandidatais.

BNS nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai