Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Centrinių bankų skaitmeninės valiutos

2023-02-02, Ketvirtadienis 10:05
Lukas Keraitis, Jonas Lekevičius

CBDC (angl. Central bank digital currency), centrinio banko skaitmeninė valiuta – idėja ir technologija, su kuria flirtuoja jau dauguma pasaulio valstybių. Kokia tai pinigų forma, kaip galėtų atrodyti jos naudojimas, kokie tokios technologijos privatumai ir trūkumai? Proga prisiminti pinigų atsiradimo istoriją ir ekonomikos pradžiamokslį.

Internete jau dabar baiminamasi, kad tokia technologija leistų valstybėms kontroliuoti jų piliečių pinigus. Ar centrinis bankas išties galėtų suprogramuoti pinigus taip, kad juos išleisti privalėsiu maistui, bet ne alui? Trumpą komentarą pateikia ir Lietuvos banko Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus vadovas Tomas Karpavičius. 

Laidą „Du bitai“ remia „Schneider Electric". Jūsų partneris skaitmenizacijos bei tvarumo sprendimams. Daugiau informacijos www.se.com/lt

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai