Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką populizmas reiškia ekonomikai ir kaip jį stabdyti?

2024-04-17, Trečiadienis 10:06
Kotryna Tamkutė

Švedijos smegenų centro TIMBRO, rengiančio Populizmo indeksą, analitikai skaičiuoja, kad jei 1950-aisiais parama populistinę retoriką naudojančioms ir į autoritarizmą linkusioms jėgoms kairėje ir dešinėje svyravo ties 10 proc., 2023 m. išaugo iki 27 proc. Kitaip tariant, tokias partijas šiandien palaiko kiek daugiau nei ketvirtadalis europiečių.

Kaip populistai, populistiniai pasiūlymai ir sprendimai gali paveikti ekonomiką ir verslo, įmonių padėtį? Ar populizmas linkęs peržengti populistinių politinių partijų slenkstį?

Lietuvos laisvosios rinkos instituto komunikacijos vadovė Kotryna Tamkutė kalbina Vilniaus politikos analizės instituto asocijuotą analitiką Matą Baltrukevičių ir Lietuvos pramoninkų konfederacijos ekonomistę-analitikę Eglę Stonkutę.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai