Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip sekasi privačioms mokykloms Lietuvoje?

10.14 Trečiadienis 10:06
Marija Vyšniauskaitė

Šiuo metu nevalstybinėse mokyklose mokosi apie 19 000 (6 proc.) šalies moksleivių. Iš vienos pusės sakoma, kad privačios mokyklos atneša naujus ugdymo metodus, priverčia pasitempti valstybines mokyklas, geriau atliepia individualius šeimų poreikius.

Iš kitos pusės nuogąstaujama, kad privačios mokyklos prieinamos tik turtingesnėms šeimoms, kad jos didina atskirtį, taiko ne iki galo patvirtintus ugdymo metodus.

Privačių mokyklų atstovai teigia kartais pasimetantys biurokratinių reikalavimų jūroje, taip pat nerimą kelia vis pasigirstantys siūlymai keisti privačių mokyklų finansavimo tvarką. Kaip sekasi privačioms mokykloms Lietuvoje?

Diskutuoja advokatų profesinės bendrijos „WALLESS“ asocijuotoji teisininkė Guoda Šileikytė, Lietuvos nevalstybinių bendrojo ugdymo įstaigų asociacijos prezidentė, privačios gimnazijos direktorė Irena Baranauskienė,

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Komentarai


Naujausi epizodai