Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip žmogaus teritorinis elgesys atspindi jo santykį su nuosavybe ir jos apsauga?

2024-06-12, Trečiadienis 10:06
Elena Leontjeva

Lietuvoje privačios nuosavybės tema kelia nemažai diskusijų ir emocijų. Kodėl taip dažnai girdime žmones kalbant apie „privatininkus" ir ką tai reiškia mūsų visuomenei? Laidoje gilinamasi į privačios nuosavybės kilmę, jos svarbą mūsų istorijoje ir kaip tai atsispindi mūsų elgsenoje bei santykiuose su kitais.

Ar žmogus visais laikais linkęs turėti nuosavą teritoriją – nuosavybę – ir saugoti ją nuo svetimų? Ką mums reiškia svetimųjų invazija? – Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Elena Leontjeva pokalbyje su antropologu, verslininku Sauliumi Matulevičiumi teigia, kad nuosavybės jausmas yra senesnis nei 34 metai ir egzistuoja nuo pat pirmykščių žmonių laikų. Žmonės, kaip ir kiti hominidai, visada buvo teritoriniai gyvūnai, turintys stiprų nuosavybės jausmą.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai