Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Gyvenu Europoje. Ką Europai žada kraštutinių dešiniųjų pergalė Italijoje?

2022-09-28, Trečiadienis 07:07
Aušra Jurgauskaitė

Sekmadienį vykusiuose Italijos parlamento rinkimuose triumfavo kraštutinės dešinės partija „Italijos broliai“. Jos lyderę Giorgią Meloni su pergale pasveikino Lenkijos ir Didžiosios Britanijos premjerai. Kiti atsargesni: Prancūzija žada „kreipti dėmesį“ į tai, kaip Italijoje bus gerbiamos žmogaus teisės, įskaitant teisę į abortus. Europos Sąjunga sako besitikinti konstruktyvaus bendradarbiavimo. 

Koalicija G. Meloni formuos drauge su Silvio Berlusconi ir Matteo Salvini partijomis. Taigi Italijai šie rinkimai istoriniai ne tik dėl to, kad pirmą kartą šalies istorijoj už Vyriausybės vairo stos moteris, bet ir dėl to, kad šalies politiką formuos stipriai dešinės jėgos. 

Ką tai žada Europai? Lietuvai? Rusijos sukelto karo alinamai Ukrainai? Komentuoja Rytų Europos studijų centro vadovas Linas Kojala.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai