Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ką jaunimas galvoja apie nuomonės formuotojus?

2024-11-12, Antradienis 14:30
Augustė Lyberytė

Nors nuomonės formuotojus, vadinamuosius influencerius bei jų skelbiamas įvairiausių produktų ir paslaugų reklamas socialiniuose tinkluose stebi tūkstančiai žmonių, ne visus sužavi tokie „marketingo kerai“. „Žinių radijo“ laidoje „Skaitmeninė karta“ kalbinti jaunuoliai pripažįsta – kartais nuomonės formuotojai sėkmingai suvilioja įsigyti reklamuojamos kosmetikos ar drabužių. Tačiau gerokai dažniau influencerių turinys yra praleidžiamas pro akis ar netgi sąmoningai blokuojamas.

„Apskritai „Instagram“ tuos influencerius, kurių didžiąją dalį turinio sudaro reklamos, esu atsekusi. O kai žiūriu istorijas, reklamas dažnai praleidžiu, nebent pamatau, kad šneka apie tai, kas man yra matyta, apie ką esu girdėjusi iš aplinkinių, gal tai labiausiai priverčia stabtelti. Bet pirkti susigundau tikrai labai retai“, – savo požiūriu dalijosi 22 metų studentė Raminta.

Influenceriai iš viso man nėra įdomūs, jų neseku, o jeigu užmatau, tai jų reklamos nežiūriu. Nuolaidos kodai nevilioja, tai tiesiog naršau toliau, o kai kurias reklamas stengiuosi užblokuoti“, – kalbėjo studentas, 25 metų jaunuolis Vilius.

„Esu pastebėjusi, kad tos paprastos, įprastuoju būdu pateiktos reklamos mano akies dažniausiai taip ir neužkabina. Žiūrėdama televizorių visada stengiuosi jų išvengti perjungdama kanalą, socialiniuose tinkluose, naujienų portaluose taip pat skubu jas kuo greičiau uždaryti. (...) Visgi, pripažįstu, kad man kiek kitokią įtaką daro vadinamųjų influencerių reklamuojami produktai, ypač jeigu juos reklamuoja žmonės, kuriuos socialiniuose tinkluose aš seku nuo seniai ir, jei galima taip sakyti, jais pasitikiu“, – teigė 28 metų mergina Gailė.

Įvairūs verslai ir įmonės, organizacijos dažnai pasitelkia nuomonės formuotojus tam, kad paprasčiau pasibelstų į jaunuolių širdis. Tačiau ne vienerius metus marketingo srityje dirbanti socialinių tinklų specialistė Klaudija Lukošiutė tikina – tai nėra panacėja. Kitaip tariant – influenceris negarantuoja, kad tam tikra prekė ar paslauga bus parduota atitinkamam jaunuoliui. Nors, anot pašnekovės, nuomonės formuotojai išties padeda pasiekti jaunąją auditoriją paprasčiau.

„Kaip mes marketingo bendruomenėje vertiname nuomonės formuotojus? Mes vertiname juos kaip kanalą. Tai yra visiškai toks pats kanalas, kaip, pavyzdžiui, tiesioginės verslo paskyros „Facebook“ ar „Instagram“. Lygiai toks pats kanalas kaip televizija. Aišku, su visiškai skirtingomis galimybėmis“, – laidoje „Skaitmeninė karta“ teigė K. Lukošiutė.

„Galbūt kuo skiriasi nuomonės formuotojas nuo kitų kanalų – dažniausiai nuomonės formuotojas turi visiškai kitokį santykį su savo auditorija“, – pastebėjo ji.

Pašnekovės teigimu, nuomonės formuotojai geba su savo sekėjais sukurti gerokai artimesnį, familiaresnį ryšį. Be to, dažniausiai influencerius supa specifinė auditorija – pavyzdžiui, maisto mėgėjai ar besidomintys sveika gyvensena, mada, sportu.

„Verslams nuomonės formuotojai tampa geru greitkeliu pasiekti tam tikrą nišinę auditoriją, kai mes norime užmegzti ryšį su tam tikrais žmonėmis, tam tikra auditorija“, – aiškino socialinių tinklų specialistė.

„Bet kad savaime nuomonės formuotojas būtų strateginis kelias, pažadas, kad mes tikrai pasieksime jaunimą ir tikrai pasieksime savo verslo tikslus – tai taip tikrai nėra“, – apibendrino ji.

 

Straipsnis yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai