Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Kodėl dėl klimato krizės moterys kenčia labiau?

11.18 Penktadienis 07:07
Augustė Lyberytė

Nepaisant to, kad klimato kaita yra visos žmonijos problema ir liečia bei palies kiekvieną iš mūsų, žmogaus teisių aktyvistai tikina – ši krizė nėra lyčiai neutrali. Pavyzdžiui, Švedijoje atlikti tyrimai rodo, kad vyrai sukuria 16 proc. daugiau CO2 emisijų nei moterys (jie sunaudoja daugiau kuro automobiliams, vartoja daugiau mėsos produktų). Visgi, didžioji dalis klimato krizės naštos krenta būtent ant moterų pečių – jų sveikatai, saugumui ir gerovei kyla didesnė grėsmė.

Klimato feministai ir feministės siekia atkreipti dėmesį ir spręsti šią kompleksinę problemą. Tačiau ar Lietuvoje pakankamai apie ją kalbame? Ką daryti, kad klimato kaitos įtaka moterims ir vyrams nebūtų tokia neproporcinga? Pokalbis su VšĮ „Ribologija" bendraįkūrėja Rugile Butkevičiūte.

Laida „Gyvenu Europoje“ yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai