Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ekonomikos augimui būtinas ekonominis saugumas

2024-01-25, Ketvirtadienis 11:05
Lukas Oželis

Europos Komisija paskelbė komunikatą dėl Europos ekonominio saugumo strategijos, kuria siekiama sumažinti ekonominio saugumo riziką didėjant geopolitinei įtampai, kartu išsaugant kuo didesnį ekonominį atvirumą ir dinamiškumą. Strategijoje numatoma griežtesnė investavimo į Europos Sąjungą patikra. Taip pat matomos rizikos ir Europos Sąjungos šalims investuojant į trečiąsias šalis, ypač kalbant apie svarbių technologijų gamybą, nes jos gali patekti ne į tas rankas. Saugumui svarbi ne tik technologijų gamyba, tačiau ir jų kūrimas, todėl Europos Komisija siūlo sustiprinti mokslinių tyrimų saugumą. Kaip Europos Sąjungai pavyks suderinti saugumo ir ekonomikos prioritetus? Kokias grėsmes ekonominiam saugumui mato Europos Komisija? Kokią įtaka tai turės verslui?

Apie tai diskutuojame su Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovu Mariumi Vaščega bei Verslo konfederacijos prezidentu Andriumi Romanovskiu.

Laidą pristato Europos Komisija

Nuotrauka: Irmantas Gelūnas/BNS

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai