Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Antrasis pasaulinis karas: kiek pamokų dar teks išmokti?

2024-09-06, Penktadienis 09:05
Raigardas Musnickas

Karas, kuris nusinešė daugiausia gyvybių per visą pasaulio istoriją. Karas, kuris liudijo Europos neveiksnumą ir apsileidimą, stebint Hitlerio kėslus. Karo pradžia Europoje laikoma 1939 m. rugsėjo 1 d., kai pagal Maskvoje pasirašytą sutartį ir slaptuosius Europos pasidalijimo susitarimus (Molotovo-Ribentropo paktą) Trečiasis Reichas užpuolė Lenkiją ir karą Vokietijai netrukus paskelbė Prancūzija bei Jungtinė Karalystė. Rugsėjo 17 d. Lenkiją užpuolę Sovietų Sąjunga. Kare tiesiogiai ir netiesiogiai dalyvavo daugiau nei 60 valstybių, o karo veiksmai vyko 40-ies valstybių teritorijoje, jo metu buvo mobilizuota daugiau nei 110 mln. karių.

Kokias pamokas mums siūlo išmokti didžiausias žmonijos konfliktas? Kokias klaidas darome dar ir šiandien? Diskutuoja istorijos mokslų daktaras, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro okupacinių režimų veiklos tyrinėtojas Arūnas Vyšniauskas ir Lietuvos ypatingojo archyvo direktorius Remigijus Černius

Laidą „Istorinės paralelės" remia Medijų rėmimo fondas.

MRF logo4

 

 

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai