Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip atrodė gyvenimas gulaguose?

2023-11-16, Ketvirtadienis 09:05
Raigardas Musnickas

Rusijai pradėjus plataus masto karą prieš Ukrainą po pusmečio Europos Parlamentas pareiškė, kad ukrainiečių priverstinė deportacija į Rusiją primena Gulagus. Lietuvos pilietinė visuomenė mažai žino, kad GULAG‘as – okupacinė represinė vyriausioji pataisos darbų lagerių valdyba – Lietuvos gyventojus kankino ne tik sovietinės Rusijos teritorijoje, bet kad tūkstančiai priverstinio darbo stovyklų egzistavo kiekvienoje šalyje, kurią po Antrojo pasaulinio karo užėmė komunistai.

Į Lietuvą pirmą kartą atkeliauja ir Tuskulėnų memoriale iki gruodžio 3 d. bus eksponuojama tarptautinė Europos šalių mokslininkų ir ekspertų parengta paroda „Europos Gulagas“, kuria siekiama parodyti vietinių represijų visuotinį mastą.  Kaip atrodė gulagai ir kas juose kalėjo?

Diskutuoja: sovietinių represijų Lietuvoje tyrinėtoja, pati dėl pasipriešinimo šiam okupaciniam režimui kelis kartus tardyta KGB, viena iš Komunizmo nusikaltimų tyrimo paramos fondo steigėjų, buvusi ilgametė Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadovė Birutė Burauskaitė ir prie sovietinių nusikaltimų atskleidimo, rengiant teisininkams istorinę medžiagą, dirbęs Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro Specialiųjų tyrimų skyriaus vyriausiasis istorikas Andrius Tumavičius.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai