Neseniai Knygų mugėje buvo pristatyta ką tik išleista kultūros istorikės bei filosofės Nerijos Putinaitės studija „Mirties politika sovietinėje Lietuvoje“. Remdamasi gausia archyvine medžiaga, savo knygoje mokslininkė ieško atsakymų į klausimus, kaip tuometinė valstybė pasitelkė mirtį žmonių gyvenimams valdyti bei kontroliuoti.
„Lietuvoje gyvavo katalikiški, barokiniai, puošnūs mirties ritualai, tuo tarpu tarybiniai administratoriai čia bandė įdiegti visiškai kitokį santykį su mirtimi. Ne tik sekuliarų, bet ir minimalistinį – rekomenduota statyti paprastus paminklus, atlikti minimalius ritualus, minimalizuoti net jausmus“, – teigė N.Putinaitė. Vis dėlto, ji pabrėžė, kad iš tokių sumanymų sovietų valdžiai nieko nepavyko, o diegtas minimalizmas visuomenėje išvirto visiškai priešingu dalyku – didžiuliais antkapiais, krūvomis vainikų, masinėmis laidotuvėmis ir sentimentaliomis epitafijomis.
Laidoje dalyvauja kultūros istorikė, filosofė, rašytoja Nerija Putinaitė ir Lietuvos istorijos instituto mokslininkas Saulius Grybkauskas.
Laidą „Istorinės paralelės" remia Medijų rėmimo fondas.
Komentarai
Bendravimo taisyklės