Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar lietuviška žiniasklaida gali gali turėti įtakos penktosios kolonos formavimuisi?

2022-11-10, Ketvirtadienis 09:07
Raigardas Musnickas

Neseniai pasirodė apklausa, kuri nustebino ekspertus: lietuvių, kurie karą Ukrainoje mato kitaip, daugiau, nei atrodė. 13 iš 100 apklaustų lietuvių mano, kad Rusija nekalta dėl karo Ukrainoje, o parama šiai šaliai per didelė. Iš viso tai būtų apie 200 tūkst. žmonių. 

Aišku, dažniausiai tokią pozicija lemia Rusijos propaganda. Tačiau, turbūt, iš dalies penktosios kolonos formavimuisi įtakos turi ir nuotaikos savoje šalyje. Žmonės nusivylę valdžia, nuolatiniai skandalai, perspektyvų nematymas, įsitikinimas, kad visi vagia  nedidina pasitikėjimo valstybe. Kiek šitą jausmą stiprina žiniasklaida, kurios puslapiuose pilna blogų naujienų? Ar lietuviška žiniasklaida gali gali turėti įtakos penktosios kolonos formavimuisi?

Diskutuoja žurnalistas, politikos apžvalgininkas, komunikacijos ekspertas Linas Kontrimas ir Kauno technologijos universiteto Socialinių mokslų fakulteto dekanas Ainius Lašas

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai