Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Koks populizmas labiausiai veikia Lietuvos rinkėjus?

2023-12-05, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Ekonominio neapibrėžtumo, nuolatinių karų ir įsismarkavusių politinių konfliktų fone daugėja politikų populistų. Populistas Viktoras Orbanas sėkmingai laimi rinkimus Vengrijoje, populistas Robertas Fico iškovojo pergalę Slovakijoje, o Nyderlandus nustebino aršiais populistiniais pasisakymais garsėjančio Geerto Wilderso pergalė. Daug klausimų kelia ir politinė padėtis už Atlanto. Dalis apžvalgininkų mano, kad naudodamasis puikiai užtaisytu populizmo ginklu Donaldas Trumpas gali ir vėl atsidurti prezidento poste. Populizmo reiškinys gajus ir Lietuvoje. Daugėjant kandidatų į prezidentus, dalį jų politologai jau dabar vadina populistais. Kodėl visuomenes lengvai sužavi populizmas? Koks populizmas labiausiai veikia mūsų šalies rinkėjus? Ar populistinės tezės gali atnešti lengvesnę pergalę rinkimuose?

Diskutuojame su Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto ir SMK Aukštosios mokyklos dėstytoja, dr. Giedre Vaičekauskiene ir Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto docente Jogile Ulinskaite.

Nuotrauka: Erikas Ovčarenko/BNS

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai