Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas nukalė Mjolnirą?

11.15 Pirmadienis 10:05
Antanas Smetona

Taip, taip – šįkart pokalbiui įkvėpė dievas Toras ir jo žymusis nepakeliamasis nenugalimasis ištikimasis kūjis Mjolniras. Dažnam iš mūsų Skandinavija – puiki emigracijos ar darbo vieta. Tačiau juk buvo laikai, kad iš tos pusės visą Europą gąsdindavo ir siaubdavo vikingai. Šiandien vikingai nuolat eksploatuojami masinėje kultūroje. O masinė kultūra, patys žinote – gal bendroji pasakojimo apie vikingus siužeto linija ir teisinga, bet greta pripaistoma tiek visokių niekų, nesąmonių ir išsigalvojimų, kad kartais ne tik sunku atsirinkti, kur tiesa, o kur melas, bet ir šaukiasi paties Odino bei Valhalos einherijų rūstybės.

Ar norite išgirsti visą tiesą apie Odiną, Asgardą, Torą, Mjornirą, Igdrasilą, Valhalą, einherijus, ragnaroką, valkirijas...? Kviečiame pasiklausyti profesionalaus pokalbio apie skandinavų mitologiją ir sužinoti kas, kur, kada, kodėl ir kam ja užsiima mūsų krašte. Apie skandinavų dievus ir kitus mitologinius veikėjus pažadame kalbėti tik tiesą, kurią liudija ir kurią sužinojome tiesiai iš tūkstantmečių skandinavų raštų.

Prie Smetonos šįkart svečiuosis Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro dėstytoja humanitarinių mokslų daktarė Rasa Baranauskienė. O jiems talkins studentė Teresė Pučinskaitė-Barkauskienė.

Prie Smetonos. Žinių radijas ir Vilniaus universiteto Filologijos fakultetas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai