Paskambinkite į studiją

Nostra.lt ziniuradijas.lt1
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip prižiūrėti patalynę, kad ji tarnautų ilgiau?

06.03 Ketvirtadienis
Partnerio turinys

Greičiausiai sutiksite, kad rinkdamiesi patalynę daugiausia dėmesio atkreipiame į akiai malonius raštus bei spalvas. Prieš įsigydami dar pasvarstome, ar pasirinkti tonai bus praktiški, prie ko jie geriausiai derės miegamajame ir kokių akcentų dar reikėtų įsigyti. Vis dėlto, tikrai per retai pagalvojame, kaip prižiūrėsite naująją patalynę, kad ji tarnautų ilgai ir nepriekaištingai.

Svarbu audinio kokybė

Kad ir kaip norėtųsi nieko nelaukiant čiupti akį traukiančių spalvų patalynės komplektą, pirmiausia dėmesį reikėtų atkreipti į jos audinio kokybę. Paskubėję ir nepatikrinę sudėties galite nusivilti jau po pirmojo skalbimo, nes prastos kokybės medžiaga greitai praranda savo formą ir spalvas. Atpažinti aukštos kokybės patalynę gali padėti ir siūlės. Apžiūrėkite komplektą ir įvertinkite, ar siūlės per audinį yra susiūtos tiesiai, ar jų užbaigimai atlikti tinkamai. Taip pat itin svarbu atkreipti dėmesį ir į dažymo metodus. Patalynė nepraras spalvų tik tuomet, jei dažant naudojamos priemonės buvo pritaikytos pluošto rūšiai ir audimui. Tiesa, tai gali tapti nelengvu iššūkiu, todėl naują komplektą verčiau rinktis specializuotoje parduotuvėje. https://www.nostra.lt/ rasite ypač platų patalynės komplektų pasirinkimą. Rinkdamiesi čia galėsite būti tikri, kad naudojami tik aukščiausios kokybės audiniai bei jiems tinkantys dažymo metodai.

Prieš skalbimą atlikite „namų darbus“

Prieš sudėdami patalynę plauti pagalvokite, ar tikrai padarėte viską, kad užtikrintumėte aukščiausios kokybės priežiūrą? Turėkite omenyje, kad jei prieš skalbdami pastebėjote patalynėje dėmių, verčiau jas įtrinkite muilu ar skalbikliu dar prieš pradedant plovimą, nes karštas vanduo gali tik pabloginti situaciją padėdamas dėmėms dar labiau įsigerti į audinį. Prieš skalbimą taip pat svarbu pašalinti ant patalynės susikaupusius plaukus ar pūkelius. Tai geriausia padaryti tiesiog juos išpurtant. Nepamirškite skirti pakankamai dėmesio ir vidiniams patalynės kampams, kuriuose dažnai kaupiasi nešvarumai. Na, o kraudami skalbinius į skalbyklę turėkite omenyje, kad patalynę geriausia plauti atskirai nuo kitų drabužių. Audiniai, trindamiesi tarpusavyje gali pažeisti vienas kitą, ypač jei tarp jų dar atsiranda ir sagų ar užtrauktukų. Ruošdami užvalkalus skalbimui jų sagas ar užtrauktukus taip pat pasistenkite paslėpti viduje – taip išvengsite galimų įplyšimų ir kitų audinio pažeidimų.

Pasirinkite tinkamą skalbimo programą

Skalbiant patalynę ypač svarbu pasirinkti tinkamą skalbimo programą. Pasistenkite neviršyti etiketėje nurodytų rekomendacijų – taip išsaugosite originalias spalvas bei puikią komplekto formą. Patalynei palankesnės skalbimo programos, maksimaliai siekiančios 500-600 apsukų per minutę. Natūralūs pluoštai dažnai yra jautresni – satino, bambuko ar šilko pluoštui dažnesni apsisukimai gali turėti neigiamos įtakos. Patalynė gali prarasti formą, išsitampyti ar net susitraukti ir prarasti spalvą. Todėl tam, kad išsaugotumėte nepriekaištingą naujojo komplekto būklę, svarbu pasirinkti jam geriausiai tinkančią programą, o tai padaryti geriausiai padės informacinė patalynės etiketė. 

 

Informacijos publikavimą remia UAB "Good one".

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai