Siekiant išsaugoti sveikatą bei gerą savijautą, kasdieniame valgiaraštyje svarbią vietą turėtų užimti viso grūdo produktai. Nepaisant dietologų bei sveikos mitybos specialistų rekomendacijų, dažnai įvairių kruopų atsargos nenaudojamos užsiguli virtuvės spintelėse. Įdėmesnis žvilgsnis į kruopų įvairovę bei žinios apie jų universalumą leis iš naujo atrasti maistingus ir sveikatai palankius grūdų produktus.
Grūdines kultūras įtraukite į valgiaraštį
Pilno grūdo duoną, makaronus bei įvairias kruopas rekomenduojama valgyti keletą kartų per dieną. Todėl planuodami savaitės valgiaraštį būtinai kiekvienai dienai numatykite bent po vieną patiekalą, paruoštą iš grūdinių kultūrų arba su jomis. Tai gali būti įvairių dribsnių pusryčių košės, makaronų patiekalai, garnyrai, paruošti iš ryžių, grikių ar kitų kruopų, virtomis arba daigintomis kruopomis praturtintos salotos bei sriubos. Pasitelkus kūrybingumą iš kruopų galima paruošti ir puikius desertus.
Iš anksto planuojant valgiaraštį bus kur kas lengviau į racioną įtraukti pilno grūdo kruopas. Tomis dienomis, kai dienotvarkė itin įtempta ir maisto ruošimui nėra daug laiko, verčiau iš anksto numatyti ruošti pilno grūdo makaronus, kuskusą ar kitus produktus, kuriuos išvirsite mažiau nei per pusvalandį. Savo ruožtu ilgiau verdančius pilno grūdo ryžius ar perlines kruopas patogiau bus gaminti tuomet, kai nereikia skubėti.
Kuo didesnė grūdų produktų įvairovė – tuo sveikiau ir gardžiau
Dar tenka išgirsti išankstinių nuostatų, kad kruopų patiekalai yra palankūs sveikatai, tačiau blankaus skonio. Išties, taip gali pasirodyti, jei kruopų lentynoje pūpso tik primiršta grikių ar ryžių pakuotė. Pasižvalgius LIVIN e-parduotuvėje rasite platų asortimentą jau pamėgtų bei dar neišbandytų grūdinių kultūrų rūšių. Vien pusryčių košę visą savaitę galima virti skirtingą: pilno grūdo avižinių dribsnių, speltų manų kruopų, skaldytų miežinių kruopų, 3, 4 ar 6 grūdų mišinio. Varijuojant priedais bei pagardais atsiveria beveik neribotos galimybės sukurti plačią skonių paletę. Jei garnyrui renkatės ryžius, vėlgi, drąsiai išbandykite skirtingas jų rūšis. Jasmine, Basmati, laukiniai, juodieji ir raudonieji ryžiai sukurs vis kitokį skonių žaismą. Jei pamėgote bolivinę balandą (kynvą), būtinai išmėginkite įvairių spalvų kynvos kruopas: baltas, raudonas, juodas, jų mišinį.
Planuodami valgiaraštį numatykite ir atradimų dieną, kuomet maistą ruošite pagal naujus receptus su dar neišmėgintais grūdiniais produktais. Gurmaniškas nuotykis gali paskatinti prisijaukinti kuskuso, sorų ar kukurūzų kruopas, burnočių sėklas ar kitas grūdines kultūras.
Skirkite dėmesio kokybei
Siekiant, kad mityba būtų subalansuota ir palanki sveikatai, svarbu ne tik įvairovė kiekvienoje maisto produktų grupėje, bet ir kokybė. Niekada nesuklysite pirmenybę teikdami ekologiškoms kruopoms. Ekologinis sertifikatas suteikiamas tik griežtus reikalavimus atitinkantiems ūkiams, kuriuose nenaudojami pesticidai, herbicidai ar azoto trąšos. Cheminės priemonės nenaudojamos ir sandėliuojant bei transportuojant jau paruoštus ekologiškus maisto produktus. Būtent dėl to rinkdamiesi ekologiškuose ūkiuose užaugintas grūdines kultūras ir iš jų pagamintus produktus, galite būti ramūs, kad ant jūsų stalo pateks aukštos kokybės bei maistinės vertės produktai, kurių sudėtyje nėra jokių nereikalingų cheminių priedų.
Paisykite gamintojo rekomendacijų
Jūsų kulinarinius bandymus tikrai lydės sėkmė, jei prieš virdami košę, gamindami garnyrą ar ruošdami kitą patiekalą perskaitysite ant pakuotės pateiktas gamintojo rekomendacijas. Net ir nepriekaištingos kokybės ekologiški Basmati ryžiai nuvils, jei juos pervirsite. Lygiai taip pat, lūkesčių nepateisins ir ekologiški pilno grūdo kviečiai, jei juos virsite per naktį nepamirkę vandenyje. Būtent todėl improvizuokite virtuvėje neignoruodami ant ruošiamų kruopų pakuotės nurodytų paruošimo rekomendacijų.
Informacijos publikavimą remia UAB "Good one".
Komentarai
Bendravimo taisyklės