Paskambinkite į studiją

Ziniuradijas.lt 05 12
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Šeimos kredito unija primena, į ką atkreipti dėmesį imant vartojimo paskolą

05.12 Trečiadienis
Partnerio turinys

Pasinaudoti vartojimo paskola kasdien darosi vis paprasčiau ir greičiau – pakanka internetu pateikti paraišką ir galite tikėtis dar tą pačią dieną sulaukti pasiūlymo bei pasirašyti sutartį. Toks efektyvumas ypač praverčia susidūrus su neplanuotais finansiniais iššūkiais. Vis tik, paskola yra ilgalaikis finansinis įsipareigojimas, todėl prieš priimant sprendimą verta dėmesingai susipažinti su paskolos sąlygomis bei kaštais. Ne mažiau svarbu objektyviai įvertinti savo galimybes laiku grąžinti kreditą. Šeimos kredito unijos specialistai primena, į ką derėtų atkreipti dėmesį norint išsirinkti pigiausią vartojimo kreditą jums palankiausiomis sąlygomis.

Paskolos suma turi atitikti ir poreikius, ir galimybes

Pirmas ir vienas svarbiausių dalykų, kuriuos būtina žinoti imant paskolą – kokia pinigų suma jums reikalinga. Šis klausimas turi konkretų atsakymą, kuomet paskola imama automobiliui, buitinei technikai arba kitiems daiktams įsigyti. Tokiais atvejais pakanka žinoti daikto kainą ir kiek asmeninių lėšų šiam pirkiniui galite skirti. Kiek kebliau yra apsibrėžti konkrečią paskolos sumą, kai papildomos lėšos reikalingos būsto remontui, studijoms ar sveikatinimo ir gydymo tikslams. Tokio tipo išlaidas dažnai būna sunku tiksliai prognozuoti, nes jos priklauso ne tik nuo jūsų valios, bet ir nuo kitų aplinkybių. Bet kuriuo atveju, prieš priimdami sprendimą dėl konkrečios paskolos sumos būtinai įvertinkite savo finansines galimybes ją grąžinti laiku. Vienas praktiškų metodų – keletą mėnesių atidėti tokią pat sumą, kokią tektų mokėti paėmus paskolą.

Paskolos terminas verčiau būna kiek įmanoma trumpesnis

Svarstant, per kokį laikotarpį ketinate grąžinti vartojimo paskolą, vėlgi tenka spręsti rebusą, kuriame nėra vienareikšmiško atsakymo. Bendras principas yra gana paprastas – kuo ilgesniam laikui imama paskola, tuo didesnė jos kaina. Vis tik, pernelyg optimistiškai įvertinus savo galimybes sumokėti numatytą mėnesinę įmoką, kyla rizika sulaukti dar didesnių finansinių nuostolių. Už pradelstus mokėjimus tektų sumokėti delspinigius arba sutartyje numatytas netesybas. Kaip tik todėl apdairu rinktis kuo trumpesnį paskolos terminą, kuris atitinka jūsų galimybes prisiimti papildomus finansinius įsipareigojimus.

Mažesnės palūkanos nebūtinai reiškia žemesnę paskolos kainą

Ieškant, kaip kuo pigiau pasiskolinti, dažnai dėmesys koncentruojamas į palūkanų dydį. Akivaizdu, kad kuo mažesnės bus palūkanos, kuo trumpesnis paskolos grąžinimo terminas, tuo mažesnė bus jos kaina. Vis tik, derėtų atkreipti dėmesį, kad paskolos kainą sudaro ne tik palūkanų dydis, bet ir sutarties sudarymo, administravimo ar kiti mokesčiai. Vartotojų patogumui bei aiškumui, kredito davėjai nurodo bendrą vartojimo kredito kainą – pinigų sumą, kurią įsipareigojate sumokėti per visą sutarties laikotarpį. Būtent į šį skaičių derėtų atkreipti dėmesį renkantis geriausią vartojimo paskolos pasiūlymą. Skirtingus pasiūlymus taip pat padės palyginti bendros kredito kainos metinė norma (BKKMN), kuri išreiškiama metiniu procentų dydžiu. Šis dydis leis palyginti skirtingus pasiūlymus, kuomet skiriasi paskolos davėjų kainodara, pavyzdžiui, numatytos žemesnės palūkanos, tačiau taikomi didesni administravimo mokesčiai.

Atidžiai perskaitykite sutartį ir užduokite visus rūpimus klausimus

Verta turėti omenyje, kad skelbiamos bendros paskolų sąlygos gali būti koreguojamos pagal jūsų skolinimosi istoriją bei kitus skolintojui aktualius kriterijus. Pateikus užklausą, klientas gauna konkretų pasiūlymą, kuris parengiamas įvertinus jo mokumą, todėl skirtingiems klientams siūlomos sąlygos bus ne vienodos. Jei susipažįstant su sutartimi kyla neaiškumų, nedvejodami kreipkitės į pasiūlymą parengusį paskolų vadybininką ir užduokite visus rūpimus klausimus. Paskolos sutartį pasirašykite tik ją atidžiai perskaitę ir išsklaidę visas abejones.

Priėmus gerai apgalvotą sprendimą vartojimo paskola taps naujas galimybes atveriančiu raktu. Svarbu nepadaryti skubotų žingsnių ir prieš pasirašant sutartį objektyviai įvertinti savo finansinius poreikius bei paskolos grąžinimo galimybes. Šeimos kredito unijos paskolų vadybininkai pasirengę atsakyti į visus jums aktualius klausimus apie vartojimo paskolas.

 

Užsakovas – UAB „Havas media“

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai