Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Nenoriu iš mokyklos!

2022-11-28, Pirmadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Pagal ką renkate mokyklą savo vaikui? Draugų atsiliepimus? Reitingus? Mokytojus? O gal – mokyklos pastato architektūrą? Sakysite, kuo čia dėta architektūra, argi ji kaip nors keičia mokymo turinį, vaiko patirtį? Pasirodo, keičia. Tą liudija ir viena naujausių mokyklų Lietuvoje – rudenį Vilniuje, Pilaitės mikrorajone duris atvėrusi Tolminkiemio gimnazija, suprojektuota architektūros biuro „DO Architects".

Gimnazijos projektas neseniai apdovanotas ir Lietuvos architektų sąjungos organizuojamų Lietuvos šiuolaikinės architektūros apdovanojimų „Žvilgsnis į save" vienu iš 5 pagrindinių prizų. Tarptautinės vertinimo komisijos nariai, paklausti, kodėl šis pastatas nusipelnė tokio įvertinimo, atsakė trumpai ir vienbalsiai: „Todėl, kad norėtume ten mokytis". O detaliau apie tai, kokia yra naujoji Tolminkiemio gimnazija ir kaip ji keičia mokymosi patirtį Lietuvoje, šioje laidoje kalbėsimės su gimnazijos projekto bendraautore architekte Andre Baldišiūte ir gimnazijos direktoriumi Mindaugu Briedžiu.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

teltonikos-vadovas-lietuvoje-mazai-aukstos-pridetines-vertes-imoniu-nes-nera-specialistu-89269-1718604786 Citata
2024 m. birželio 17 d.