Beveik prieš metus priimta direktyva dėl darbo užmokesčio skaidrumo užtikrinimo mechanizmų, kurią ES valstybės narės, tame tarpe ir Lietuva, turės įgyvendinti iki 2026 m. birželio 7 d.
Tiek Lietuvoje, tiek ES, seniai galioja bendras diskriminacijos draudimas ir reikalaujama, kad už tą patį ar tos pačios vertės darbą darbuotojams būtų mokamas toks pats užmokestis. Šia direktyva įtvirtinamos konkrečios priemonės, kurios turėtų palengvinti šio principo realų įgyvendinimą praktikoje.
Svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad direktyvos kontekste, lyginant vyrų ir moterų darbo užmokestį, atsižvelgiama ne tik į pagal darbo sutartį mokamą bazinį atlyginimą, bet ir įvairius priedus, premijas ir kitokį kintamąjį atlygį, viršvalandžių apmokėjimą, papildomas naudas už darbą, gaunamas natūra (pvz., įmokos į pensijų fondus, privatus sveikatos draudimas, skatinimas akcijomis ir kt.).
Apie ateinančius svarbius pokyčius darbo užmokesčio politikoje bei reikšmę visuomenei kalbamės su Povilu Blusiumi, „Figure" darbo užmokesčio konsultantu, ir teisės firmos „Sorainen" darbo teisės praktikos vadove Agniete Venckiene.
Laidą „Verslo pulsas" remia „Mercer Marsh Benefits", unikali tarptautinė įmonė, sujungianti konsultavimo ir draudimo sprendimus.
Komentarai
Bendravimo taisyklės