Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Koks jausmas plaukioti su didžiausiomis eršketžuvėmis – belugomis?

2024-02-28, Trečiadienis 16:05
Monika Kazlauskaitė

Lietuvos jūrų muziejus – tikras žuvų mylėtojų rojaus kampelis, kur po vienu stogu galima pamatyti tiek egzotines, tiek ir vietines žuveles. Tačiau už margųjų akvariumų verda labai įdomus ir iššūkių lydimas ichtiologų, prižiūrinčių žuvų kolekciją, darbas. Štai Tadas Poškys, Lietuvos jūrų muziejaus ichtiologas, kiekvieną dieną neria į baseinus maitinti didžiausias eršketinių žuvų atstoves belugas. Nors iš pirmo žvilgsnio šis darbas gali pasirodyti labai įdomus, tačiau jis yra ir gana pavojingas. Ichtiologui ne kartą šios milžinės buvo sutrenkusios galvą, o kai kada jos naro galvą tiesiog apžiodavo.

Akvariumus prižiūrintiems specialistams taip pat tenka gydyti žuvis, prižiūrėti, kad joms gyvenimo sąlygos būtų optimalios. Koks yra ichtiologo darbas jūrų muziejuje, kai kasdien tenka prižiūrėti šimtus skirtingų žuvų rūšių? Kodėl muziejuje auganti beluga net pusmetį nesimaitino? Ko nepamato akvariumą kasdien aplankantys muziejaus svečiai?

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai