Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar išvysime buvusį JAV prezidentą už grotų?

03.31 Penktadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Niujorko prisiekusieji balsavo už tai, kad buvusiam Jungtinių Valstijų prezidentui Donaldui Trumpui būtų pateikti kaltinimai byloje dėl 130 000 dolerių kyšio pornografijos aktorei Stormy Daniels, kad ši tylėtų apie buvusius santykius. Taip D. Trumpas tapo pirmuoju JAV istorijoje buvusiu prezidentu, kuriam pateikti kaltinimai baudžiamojoje byloje. Vieni mano, kad šis įvykis yra bandymas susidoroti su D. Trumpo rinkimine kampanija, o kiti teigia, jog dėl bent vieno padaryto nusikaltimo buvęs prezidentas privalo sulaukti atlygio. D. Trumpui taip pat gresia nusikaltimų tyrimai dėl 2020 metų rinkimų Džordžijoje ir Kapitolijaus šturmo. Ar išvysime buvusį JAV prezidentą už grotų? Ar Amerika dar labiau suskils? Kaip kaltinimai D. Trumpui paveiks rinkimus į prezidento postą? Kalbame su Lietuvos karo akademijos politologe Gerda Jakštaite-Confortola.

Antroji laidos dalis. Kinijos vadovas pareiškė, kad šalį ruošia karui. Pasak leidinio „Foreign Affairs", Xi Jinpingas pasirengimo karui temą pristatė keturiose atskirose kalbose, o vienoje jų generolams liepė „nebijoti kovoti". Pranešta, kad Kinija daugiau nei 7 proc. didina gynybos biudžetą, taip pat siekia mažinti priklausomybę nuo užsienio grūdų importo. Kam ruošiasi milžinė? Ar artimiausiu metu tikėtinas veržimasis į Taivaną? Klausiame Tarptautinio Japonijos universiteto dėstytojos, Kinijos ekspertės Vidos Mačikėnaitės-Ambutavičienės.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai