Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar Lietuvai reikia viešai prieinamo seksualinių nusikaltėlių registro?

2023-06-07, Trečiadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė su parlamentarų grupe įregistravo įstatymo projektą „Dėl asmenų, įtariamų ar nuteistų už seksualinius nusikaltimus, užkardymo". Šių seimūnų nuomone, seksualinius nusikaltimus padariusius žmones reikia kontroliuoti ir šiems atlikus bausmę. Vienas iš tokios kontrolės būdų galėtų būti seksualinių nusikaltėlių registras. Registras suteiktų prieigą prie informacijos apie nusikaltimus padariusius asmenis, jų galimas keliamas rizikas. Visgi, atsirado kritikos, kad toks registras gali prieštarauti konstitucijai. Kodėl? Ar seksualinių nuskaltėlių registras padėtų spręsti opią visuomenės problemą? Diskutuojame su šio projekto iniciatore, Seimo nare Rimante Šalaševičiūte ir Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro vadove Kristina Mišiniene

Antra laidos dalis. Gitanas Nausėda tikina, kad yra nemaža tikimybė Švedijai tapti Aljanso nare dar iki Vilniaus NATO viršūnių susitikimo. Švedija tuo metu stengiasi įgyvendinti jai nurodytus Turkijos reikalavimus. Švedijos Aukščiausiasis teismas leido vyriausybei išduoti Turkijai Kurdistano darbininkų partijos šalininką, tuo nepatenkinta dalis visuomenės. Stokholme šimtai žmonių savaitgalį protestavo prieš naujus kovos su terorizmu teisės aktus, kurie buvo priimti atsižvelgiant į Turkijos nepritarimą šalies siekiui įstoti į NATO. Jei Turkija pritars Švedijos narystei, liks įtikinti, NATO ir Europos Sąjungos galvos skausmu vadinamą, Vengriją. Kaip Švedijai sekasi keliauti NATO link? Ar į Vilnių Švedija atvyks kaip pilnavertė NATO narė? Klausiame Vytauto Didžiojo universiteto Politologijos katedros lektoriaus Mindaugo Norkevičiaus.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai