Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ieško būdų užkirsti kelią pedofilijai. Ar QR kodas būtų tinkama priemonė?

2023-09-28, Ketvirtadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Politikai ieško būdų užkirsti kelią už seksualinius nusikaltimus teistiems asmenims dirbti su vaikais. Tarp siūlymų linksniuojamas QR kodas, kurį būtų privaloma parodyti darbdaviui, o kodas atskleistų, ar asmuo buvo teistas už sunkius ir seksualinius nusikaltimus prieš vaikus. Pasak socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, siūlymas kurti tokį kodą bus pristatytas per mėnesį. Tuo metu Seimo narė Rimantė Šalaševičiūtė siekia tobulinti siūlymą dėl seksualinių nusikaltėlių registro. Siekiant užkardyti seksualinius nusikaltimus, įstatymo projekte siūlomos trys priemonės: ribotos prieigos registras, viešasis registras ir seksualinio nusikalstamumo rizikos vietų nustatymo žemėlapis. Ar tokios siūlomos priemonės galėtų užkirsti kelią seksualiniams smurtautojams? Kalbame su advokatu Gintaru Černiausku.

 Antroji laidos dalis. Lietuvoje ir toliau aptarinėjamas atvejis, kuomet į pavežėjo automobilį įsėdusi nepilnametė vairuotojo buvo galimai verčiama tenkinti lytinę aistrą. Atsirado pranešimų, kad tokių atvejų būta ir anksčiau, tačiau tyrimai dėl jų nutraukti. Kaip užkirsti kelią tokiems atvejams? Kur kreiptis patyrus seksualinį priekabiavimą? Pokalbis su Lygių galimybių kontroliere Birute Sabatauskaite.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai