Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kas liko iš elektros rinkos liberalizacijos?

2023-09-19, Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Dar vienam smulkiam nepriklausomam elektros tiekėjui „EGTO energija“ nutraukus veiklą, energetikos ministras Dainius Kreivys ir premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad tai nepaveiks rinkos ir konkurencija išliks. D. Kreivio teigimu, „EGTO energija“ pasitraukė todėl, kad sugriežtinus įstatymus ir nepriklausomų elektros tiekėjų priežiūrą, ši įmonė neatitiko kai kurių finansinių reikalavimų. O reikalavimai sugriežtinti buvo po praėjusiais metais įvykusios „Perlas energija“ istorijos – įsipareigojimų klientams nesugebėjusi įvykdyti ir veiklą sustabdžiusi nepriklausoma elektros tiekėja „Perlas Energija“ pernai rugpjūtį pakeitė beveik visų 180 tūkst. klientų fiksuotos kainos sutartis ir perkėlė juos su biržos kaina susietą planą. Įmonė neteko licencijos ir baigė veiklą. Tad, kas liko iš liberalizacijos, jei gyventojai dabar rinktis gali iš trijų valstybinių įmonių, pasikalbėjome su energetikos ekspertu, prof. Vidmantu Jankausku.

Antra dalis. Ruduo yra miško gėrybių metas. Nuo seniausių laikų žmonės naudoja grybus maisto ruošoje. Tačiau reiktų neprarasti budrumo ir žinoti, kokių grybų geriau neragauti. lrt.lt portalas pranešė, kad Respublikinėje Vilniaus universiteto ligoninėje (RVUL) šiuo metu gydomas tris džiovintas raudonųjų musmirių kepuraites suvalgęs šešiasdešimtmetis vyras. Musmirių nauda patikėjęs vilnietis atsidūrė reanimacijoje. Pasak Respublikinės Vilniaus Universitetinės Ligoninės klinikinės toksikologijos gydytojos, jis sunkiai orientavosi aplinkoje ir laike, jam pasireiškė psichozė. Anot gydytojos, šiuo metu vyras sveiksta. Apie tai, kokių grybų geriau nevalgyti ir kokių pasekmių galite sulaukti, visgi jų paragavus – Žinių radijo praktikantės Kamilės Petrauskaitės pokalbis su RVUL klinikinės toksikologijos gydytoja Gabija Laubner-Sakalauskiene.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai