Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Lenkai vis garsiau prašo branduolinio ginklo dislokavimo. Ką tai reiškia?

2024-04-22, Pirmadienis 17:05
Jonė Sąlygaitė

Ne pirmą kartą Varšuva garsiai deklaruoja, kad yra pasiruošusi priimti branduolinius ginklus, jei NATO nuspręs juos dislokuoti dėl Rusijos stiprinamo apsiginklavimo Baltarusijoje ir Kaliningrade. Tai kartoja ir prezidentas Andžejus Duda, ir užsienio reikalų ministras Radoslawas Sikorskis. Apžvalgininkai teigia, kad tai būtų itin sudėtinga įsivaizduoti, taip, neva, būtų peržengta viena didžiausių raudonųjų linijų. Daugelis įsitikinę, kad taip Lenkija, Maksvos metodais, bando pagąsdinti Rusiją. Visgi, egzistuoja ir nuomonė, kad branduolinio ginklo dislokavimas Rytų flange būtų užtikrinta atgrasymo priemonė bet kokioms Rusijos ambicijoms pulti Aljanso šalį. 

Kodėl lenkai pastaruoju metu pradėjo tiek daug kalbėti apie branduolinio ginklo dislokavimą Lenkijos teritorijoje? Kaip tokius Varšuvos pareiškimus, tikėtina, kad vertina Vašingtonas ir kiek tai pykdo Maskvą? Gal pagaliau Vakaruose atrandame strategiją kaip „mėtyti pėdas"?

Diskutuojame su karybos ekspertu Aurimu Naviu ir Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto nare Dovile Šakaliene.

EPA-ELTA nuotr.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai