Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Skiepadieniai“, vargas dėl „AstraZeneca“ ir trečdalis Elektrėnų be karšto vandens

04.13 Antradienis 17:05
Aušra Jurgauskaitė

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos  frakcijos Seime nariai siūlo įteisinti „skiepadienius“ – vieną laisvadienį skiepo dieną ar per tris paras po jo. Laisva diena priklausytų visiems pasiskiepijusiems, nepaisant to, kokią vakciną gavo ir ar pasireiškė kokie nors šalutiniai poveikiai. Vieno iš iniciatorių, Tomo Tomilino teigimu, tai būtų kartu ir motyvacijos priemonė, ir padėka visiems, sutinkantiems skiepytis. 

Ar reikia tokių „skiepadienių“? Komentuoja Lietuvos laisvosios rinkos instituto tyrimų vadovė Guoda Azguridienė.

Antroje temoje aptarsime aktualijas, susijusias su vakcinomis. Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad svarstoma nukelti revakcinaciją „Pfizer“ vakcinos antrąja doze. Tai kelia abejonių Valstybinei vaistų kontrolės tarnybai. Tuo metu Prancūzija nusprendė tų, kurie gavo pirmąją „AstraZeneca“ skiepo dozę ir yra jaunesni nei 55 metų, antruoju „AstraZeneca“ skiepu nerevakcinuoti – skirti jiems kitą vakciną. 

Apie tai kalbame su Lietuvos ambasadoriumi Prancūzijoje Nerijumi Aleksiejūnu, Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atstove spaudai Aiste Tautvydiene ir dr. Aurelija Žvirbliene, Vilniaus universiteto (VU) Gyvybės mokslų centro vyriausiąja mokslo darbuotoja, VU Medicinos fakulteto profesore.

Galiausiai aptarsime tai, kas netrukus laukia trečdalio elektrėniškių – dėl šilumos trasų remonto, keletą mėnesių jie liks be karšto vandens. Kokie darbai vyks, kada prasidės, kiek jie tęsis ir kur Elektrėnų gyventojai galės praustis? Situaciją komentuoja Elektrėnų savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.patreon.com/ziniuradijas

Komentarai


Naujausi epizodai