Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl užvirė aistros dėl paminklo Antanui Smetonai?

2023-01-03, Antradienis 13:05
Aurimas Perednis

Seime ginčijamasi, ar skelbti šiuos metus pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos metais. Vieniems užkliuvo jo autoritarinis valdymo stilius, kad jis uždraudė politines partijas, kitiems, kad nešė muilą per upelį". Dar kiti pabrėžia A. Smetonos nuopelnus patriotiškumo kūrime ir būtinybę pirmajam Lietuvos vadovui pastatyti paminklą Vilniuje. Vilniaus miesto taryba nusprendė tai padaryti priešais Vilniaus senąjį teatrą, J. Basanavičiaus gatvėje. Tad, kaip vertinti A. Smetoną?

Diskutuoja: Vytauto Didžiojo universiteto Teisės fakulteto dekanas prof. Dainius Žalimas, XX a. istorikas dr. Algimantas Kasparavičius, Vilniaus mero pavaduotojas Tomas Gulbinas, Nacionalinio susivienijimo pirmininko pavaduotojas Vytautas Sinica

Antroji laidos tema. Vatikane atsisveikinama su popiežiumi Benediktu XVI. Koks šio popiežiaus palikimas katalikų bažnyčiai? Laidoje dalyvauja Vilniaus universiteto profesorius Paulius Subačius ir buvusi Lietuvos ambasadorė Vatikane Irena Vaišvilaitė.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

stop113 Citata
2024 m. balandžio 18 d.