Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl AI tep prastay kalba letūvyškai? Svečiuose – Deividas Matačiūnas

2024-02-15, Ketvirtadienis 10:05
Lukas Keraitis, Jonas Lekevičius

Jokia paslaptis, kad lietuvių kalba internete daug kas veikia toli gražu ne taip gerai, kaip, pavyzdžiui, angliškai. Kodėl? Ką reikėtų daryti, kad tai pasikeistų? Kaip kuriami kalbos modeliai ir kaip į juos įtraukiama (arba ne) rečiau naudojama kalba? Duomenų mokslininkas Deividas Matačiūnas buvo vienas iš trijų tūkstančių savanorių, dirbusių prie „Aya“ projekto, surinkusio didžiulį duomenų rinkinį 101 mažiau populiariai kalbai. Galbūt tai leis lietuvių kalbai tapti pilnateise technologijų dalyve? 

Laidą „Du bitai remia: „Enterprise AI & Tech 2024" – balandžio 12 dieną Vilniuje vyksianti dirbtinio intelekto konferencija vadovams ir sprendimų priėmėjams. Gauk naujų įžvalgų ir žinių, reikalingų norint paversti AI taikymą verslo strategijos kertiniu elementu. Informacija ir bilietai: www.ai.lt.

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai