Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kodėl pavojingi drauge su infliacija neaugantys ir įstatymuose įcementuoti skaičiai?

2023-01-18, Trečiadienis 10:06
Elena Leontjeva

Auga kainos, pajamos stengiasi jas pasivyti, bet sunkiai spėja. Atrodo, kad infliuoja visas gyvenimas. Tačiau yra rodiklių, kurie infliacijai augant nesikeičia. Tai – įvairūs mokesčių įstatymuose numatyti rodikliai, nuo kurių priklauso, koks bus mokesčio dydis, nuo kokios ribos įmonės turės registruotis kaip PVM mokesčio mokėtojos, ir pan. Tokių „įcementuotų" rodiklių yra ir valstybės bei savivaldybių biudžetuose, valstybės institucijų sutartyse su statybininkais, kelininkais ir kitais viešųjų pirkimų dalyviais.

Kokių problemų veikiantiems žmonėms bei įmonėms sukelia tie drauge su infliacija neaugantys skaičiai? Kam didėja mokesčiai ar administracinė našta? Ar statybos bus tęsiamos?

Apie tai šiandien laidoje kalbasi Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos vadovė Daiva Čibirienė ir Lietuvos statybininkų asociacijos vadovas, Lietuvos pramoninkų konfederacijos viceprezidentas Dalius Gedvilas.

Laidą rengia Lietuvos laisvosios rinkos institutas

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai