Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

„Ar ES tai gali?“. Ar tos pačios kompanijos šokoladukas Vilniuje ir Paryžiuje – vienodas?

2024-06-07, Penktadienis 07:07
Jonė Sąlygaitė

Jau kurį laiką Europos institucijos gauna gyventojų skundų dėl skirtingos maisto kokybės skirtingose valstybėse narėse. Pavyzdžiui, paaiškėja, kad tos pačios kompanijos, taip pat įpakuotas gaminys turi vienokią sudėtį Lisabonoje ir kitokią Taline. Lietuvoje panašūs skandalai taip pat stebėti 2017 metais, kurtos net ir parlamentinės komisijos. Europos Komisija prieš kelerius metus pradėjo spręsti šį klausimą. Paskutiniai atlikti tyrimai rodo, kad vadinamųjų dvejopos kokybės produktų nuosekliai mažėja, tačiau vis vien yra. Dažnai pasigirsta ir teiginys, kad Rytų narėse produktų kokybė prastesnė nei Vakaruose, tačiau ar tai tiesa? Kodėl egzistuoja dvejopa kokybė valstybėse narėse? Ko dar reikia, kad situacija išsispręstų? O gal vienodas standartas nėra būtinas?

Diskutuojame su Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos Tyrimų ir prevencijos skyriaus vedėja Inga Grineviče ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus patarėja Ona Kebliene.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai

teltonikos-vadovas-lietuvoje-mazai-aukstos-pridetines-vertes-imoniu-nes-nera-specialistu-89269-1718604786 Citata
2024 m. birželio 17 d.