Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Žalias sprendimas. Kaip klimato kaitos iššūkiai keičia darbo rinką?

2023-10-20, Penktadienis 07:07
Dominyka Goldbergaitė

Žaliosios darbo vietos yra tiek priemonė tvariam vystymuisi pasiekti, tiek ir politikos, skirtos perėjimui prie ekologijos, žiedinės ekonomikos, rezultatas. Jos taip pat skatina labai reikalingus ekonominius pokyčius tam, kad būtų galima spręsti klimato kaitos keliamus uždavinius.

Tyrimų bendrovės „Eurostat" duomenimis, užimtumas darbo vietose, susijusiose su atsinaujinančia energetika ir energijos vartojimo efektyvumu, padidėjo nuo 0,6 mln. visos darbo dienos ekvivalentų (2000 m.) iki 1,9 mln. (2020 m.). Kitaip tariant, nuo 2000 m. iki 2020 m. ES buvo sukurta daugiau nei milijonas visą darbo dieną dirbančių darbuotojų, dirbančių su energijos ir efektyvaus energijos vartojimo priemonių kūrimu.

Antrą didžiausią indėlį į žaliųjų darbo vietų kūrimą 2020 metais įnešė atliekų tvarkymas –  darbo vietų skaičius padidėjo nuo 0,9 mln. (2000 m.) iki 1,3 mln. visos darbo dienos ekvivalentų 2020 m. (bendras padidėjimas 49 proc.).

Kylant tokių darbuotojų poreikiui, laidoje kalbamės apie tai, kokios būtent darbo pozicijos kuriasi, kaip įmonių vadovams reikia pritaikyti savo vadybinius procesus ir kokių įgūdžių reikia dabartiniams darbuotojams.

Laidos pašnekovė: Vilniaus kolegijos, Verslo vadybos fakulteto, Vadybos katedros vedėja Greta Gruodė.

Laida yra Europos radijo stočių tinklo „Euranet Plus“ dalis. 

https://euranetplus-inside.eu/euranet-network-news/

EuranetPlus logo keyvisual2

 

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai