Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Šokiruojančios pedagogų smurto patirtys ugdymo įstaigose: pavieniai atvejai ar tendencija?

2024-04-16, Antradienis 16:35
Monika Šerėnienė

Dažniausiai girdime apie mokinių patyčias: vaikai ir paaugliai tyčiojasi vieni iš kitų, nuošalyje dažnai nepalikdami ir mokytojų. Pastaruoju metu nuskambėjo ir keletas rezonansinių ugdymo įstaigų darbuotojų smurto protrūkių.

Iš kur tai kyla? Ar mes, suaugusieji, gebam atskirti, kas yra, o kas nėra patyčios? Pavyzdžiui, ar smėlio saujos paleidimas mokytojai į nugarą bus laikoma smurto išraiška? Kokie yra smurto tipai? Ar patyčios vyksta tik santykyje vaikas-pedagogas, ir atvirkščiai? Kokiu mastu tame dalyvauja tėvai ar globėjai? Kiek tai paplitę tarp pačių mokytojų ir administracijos darbuotojų? Kokių veiksmų derėtų imtis, kad eilę metų bujojusi tokiam elgesiui palanki terpė imtų keistis?

Apie švietimo ir mokslo profesinės sąjungos užsakymu atliktą tyrimą „Pedagogų ir kitų švietimo darbuotojų smurto patirtys švietimo įstaigose" ir autorius sukrėtusius rezultatus pasakoja Mykolo Romerio Universiteto Edukologijos ir socialinio darbo instituto profesorius dr. Romas Prakapas.

Laidą „Įjunkim šviesą“ remia techninio izoliavimo ir pastolių projektų valdymo įmonė UAB Hotrema, projektus įgyvendinanti visame pasaulyje. www.hotrema.lt. Čempionu gali būti ne tik sporte – būk juo Hotremoje.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai