Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kaip atsiranda penktosios kolonos?

2023-12-28, Ketvirtadienis 09:05
Raigardas Musnickas

Antrasis Lietuvos Demokratijos tvarumo barometro tyrimas parodė, kad šalyje maždaug 300 tūkstančių žmonių yra Rusijos dezinformacijos lauke. Žinoma, visi grėsmės nacionaliniam saugumui nekelia, tačiau dalis gali radikalizuotis, todėl būtina stebėti aplinką. Neatmetama, kad tokių asmenų yra kariuomenėje, gali dirbti valstybės tarnyboje. Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) nariai teigia, kad tik dalis tyrimų apie prorusiškus asmenis patenka į viešumą.

Kitas tyrimas rodo, kad daugiau negu pusė Lietuvoje gyvenančių rusų kilmės žmonių karo atveju negintų Lietuvos ir tai yra realybę atitinkanti statistika, įsitikinę tos pačios rusų bendruomenės atstovai.

Diskutuoja: Mykolo Romerio universiteto politologas Virgis Valentinavičius ir Vilniaus universiteto komunikacijos fakulteto dėstytojas Mantas Martišius.

BNS nuotr.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai