Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Lietuvių karo menas: ko galime pasimokyti?

2024-07-18, Ketvirtadienis 09:05
Raigardas Musnickas

Šią savaitę minėjome Žalgirio mūšio metines. 1410-ųjų liepos 15-oji  tai data, kurią Lietuvoje žino bemaž visi. Šis mūšis buvo ilgo karinio konflikto tarp Kryžiuočių ordino ir Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės, taip pat latentinės Ordino ir Lenkijos Karalystės priešpriešos, kulminacija. Mūšio metu sutriuškinus Ordino pajėgas, prasidėjo Ordino valdžios Prūsijoje silpnėjimas, o Lietuvos ir Lenkijos valstybės tapo Europos didžiosiomis valstybėmis.

Žalgirio mūšis buvo vienas didžiausių Viduramžių riterių kariuomenių mūšių ir nuo XIX a. tapo Lenkijos ir Lietuvos nacionaliniu mitu. Tačiau ne tik Žalgirio mūšis yra reikšmingas Lietuvos istorijai. Saulės mūšis, Durbės mūšis,  Mėlynųjų vandenų mūšis, Oršos mūšis ir daugybė kitų pasakoja mums apie protėvių karingumą. Kokios taktikos buvo naudojamos, kaip atrodė lietuvių karo menas?

Diskutuoja: Istorijos instituto mokslininkas Darius Baronas ir istorijos ir pilietiškumo mokytojas Robertas Ramanauskas.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: https://www.patreon.com/ziniuradijas

Naujausi epizodai