Pastaruoju metu į pasaulio žodyną vis dažniau sugrįžta sąvoka „Šaltasis karas“. Prieš keliasdešimt metų taip buvo vadinamas laikotarpis po Antrojo pasaulinio karo, kai pasaulis suskilo į supervalstybių – JAV ir SSRS – vadovaujamus demokratinį ir komunistinį blokus, tarp kurių vyko įtempta ideologinė ir propagandinė kova, ekonominis ir karinis lenktyniavimas, sukurti kariniai blokai, trečiose šalyse vyko lokaliniai karai, kuriuose supervalstybės išbandė ginklus ir karinę strategiją.
Dabar karas Ukrainoje šią sąvoką atgaivino. Vėl vyksta ginklavimosi varžybos, keičiamasi karo belaisviais ir agentais, vis dažniau kalbama apie branduolinį karą. Tik jau dabar šaltojo karo pusėse globalūs Vakarai ir Rusija su savo prijautėjais.
Laidoje dalyvauja istorijos mokslų daktaras, partizaninio karo ekspertas, dėstytojas, Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro išleistos knygos „Prasiveržti pro geležinę uždangą (Lietuvos gyventojų pabėgimai iš SSRS)“ autorius Darius Juodis ir Lietuvos istorijos instituto mokslininkas Algimantas Kasparavičius.
Laidą „Istorinės paralelės" remia Medijų rėmimo fondas.
Komentarai
Bendravimo taisyklės