Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Ar žurnalistas gali reikšti savo nuomonę apie politiką?

2023-03-28, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

LRT laidų vedėjas Virginijus Savukynas dėl „Facebooke“ išrašytos kritikos ministrei Ewelinai Dobrowolskai sulaukė nemalonumų. Jis LRT etikos kontrolierės pripažintas pažeidęs 3 etikos kodekso straipsnius ir dėl to įpareigotas pašalinti įrašą, o LRT administracijai rekomenduota žurnalistui skirti nuobaudą. Tuo metu dalis žurnalistų nuolatos reiškia politinę nuomonę socialiniuose tinkluose, tačiau tokie jų žingsniai kritikos ar nuobaudų nesulaukia. Svarbiausia patikimos žiniasklaidos ypatybė – nešališkumas. Daugelis garsiausių Vakarų žiniasklaidos priemonių savo žurnalistams yra nurodžiusios ne tik nesidalinti savo nuomone, bet ir nespausti „patinka" ant vienašališkų įrašų.

Taigi, ar gali žurnalistas reikšti savo nuomonę apie politiką socialinėje erdvėje? Gal žiniasklaidos priemonės turėtų drausti žurnalistams išsakyti savo nuomonę apie politinius veikėjus ar procesus? O gal tai prieštarauja žodžio laisvei? Diskutuojame su Delfi.lt vyriausiąja redaktore Rasa Lukaityte-Vranauskiene ir Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto profesoriumi dr. Andriumi Vaišniu.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai