Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Kur slypi antisemitizmo šaknys Lietuvoje ir kaip jas išrauti?

2023-05-23, Antradienis 10:05
Jonė Sąlygaitė

Seimo nario Remigijaus Žemaitaičio pacituotas antisemitinis eilėraštis socialiniame tinkle visuomenėje paskatino diskusijas apie lietuvių požiūrį į žydus bei baimes apie atgimstantį antisemitizmą. Pastaruoju metu vis dažniau kuriasi sąmokslo teorijos apie žydų valdomą pasaulį, dalis žmonių tiki, kad galia kontroliuoti naratyvą slepiasi žydų rankose. Tai iškreipia požiūrį į žydus, neretai persismelkia ir su antisemitizmu. Holokausto metu išžudyti 96 proc. Lietuvos žydų. Visuomenė vis dar jautriai reaguoja į istorikų aiškinimąsi, kiek lietuvių prisidėjo prie holokausto ir kiek mūsų visuomenėje gajus latentinis antisemitizmas. Kaip laikui bėgant keitėsi mūsų požiūris į šalia gyvenančius žydus? Kur slypi antisemitizmo šaknys? Kaip su tuo kovoti? Kaip reaguoti į viešumoje vis dar nuskambančias antisemitines apraiškas?

Diskutuojame su Vytauto Didžiojo universiteto lektoriumi dr. Linu Venclausku ir Vilniaus universiteto istorike prof. dr. Jurgita Verbickiene.

Eltos nuotr.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas

srtrf logo155

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai