Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Koks advokato vaidmuo žmogaus ir valstybės santykyje?

2023-05-30, Antradienis 09:00
Raigardas Musnickas

Mūsų visuomenėje asmens teisių užtikrinimas yra viena svarbiausių demokratinės valstybės ir teisės viršenybės sąlygų. Žmogaus teisių apsaugos tema ir pojūtis, jog žmogus gali apsiginti yra ypatingai svarbus. Advokatą visuomenė laiko pirmuoju vedliu žmogaus teisių gynimo procese. Advokato profesijos nepriklausomumo užtikrinimas yra garantija, kad ir žmogus bus išgirstas ir ginamas. Apie tai, kiek apskritai visuomenėje svarbios mūsų teisės ir laisvės, koks advokato vaidmuo, apsaugant žmogaus teises nuo joms kilusių grėsmių ar gali skirtingų ir nepriklausomų profesijų atstovai kurti klestinčią ir pasitikėjimu grindžiamą valstybę, kaip ir kiek profesinis nepriklausomumas lemia teisingumo kokybę – šiais ir kitais teisių gynimo klausimais diskutuosime su įvairių profesijų atstovais.

Visuotinio advokatų susirinkimo metu diskutuoja Europos Žmogaus Teisių Teismo teisėjas prof. dr. Egidijus Kūris, Lietuvos advokatūros Advokatų tarybos pirmininkas Mindaugas Kukaitis, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekanas doc. dr. Haroldas Šinkūnas, istorikas, politologas, VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto dekanas prof. dr. Šarūnas Liekis, žurnalistas, kultūros antropologas, žiniasklaidos ir viešųjų ryšių ekspertas Virginijus Savukynas, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius.

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai