Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

Bučos vaikams ir bendruomenei – lietuvių kuriama mokykla

2023-10-19, Ketvirtadienis 14:35
Rūta Leitanaitė

Viename labiausiai nuo Rusijos sukelto karo nukentėjusiame Ukrainos regione esančiam Bučos miestui atsikurti padės lietuviškos iniciatyvos. Viena jų – Lietuvos investuotojų ir visuomenininkų finansuojama nauja mokykla. 18 mln. Eurų paramą projektui sutelkta per labdaros organizaciją „Bučos mokyklos paramos fondas" (angl. „Support Fund for Bucha School"). Jos steigėjai yra Ukrainoje veikianti lietuviško kapitalo verslo grupė „BT Invest", investicijų bendrovės „BaltCap" fondas „BaltCap Infrastructure Fund" ir komiko bei visuomenininko Olego Šurajevo „1K“ paramos fondas, teikiantis pagalbą Ukrainai ir jos piliečiams.

Pagal Lietuvos architektūros studijos „2L Architects" bei Ukrainos architektūros studijos „Baust architects" parengtą projektą, beveik 15 tūkstančių kv. m ploto kompleksą sudarys mokykla, vaikų darželis, sporto aikštynas ir kita. Apie tai, kokią mokyklą dovanų gaus Bučos miestiečiai, ir kaip ji kuriama, kalbėsimės su projekto bendraautore, „2L Architects" architekte Viktorija Blažiene.

Laidą remia Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas.

srtf

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai