Paskambinkite į studiją

Kraunasi...
Laidą ar jos ištrauką parsisiųsti galite tik asmeniniam naudojimui. Viešinti laidą ar jos ištrauką kitais, tarp jų - ir komerciniais, tikslais ir kanalais, laidos turinį paversti tekstu ir publikuoti galima tik gavus raštišką redakcijos sutikimą.

ES investicijų skaidrumas. Kokia socialinių partnerių įtaka regionų projektuose?

2023-12-08, Penktadienis 11:05
Lina Luneckienė

Nuo 2014 m. Lietuvoje buvo ir yra įgyvendinama Europos Sąjungos investicijų už 1,8 mlrd. eurų, tad vietos bendruomenių vaidmuo, sprendžiant kokiems tikslams turi būti skirtos šios lėšos yra labai svarbus. Šiuo tikslu, siekiant Europos Sąjungos investicijų skaidrumo, kryptingumo, didesnio dialogo buvo įsteigta dešimt regionų plėtros tarybų, kurios vienija visas šalies savivaldybes ir kurių tikslas skatinti glaudesnį bendradarbiavimą tarp atskirų savivaldybių. Kiekvienoje taryboje yra suburta socialinių partnerių grupė iš įvairių organizacijų ir bendruomenių – tarybų darbe dalyvauja verslo, darbdavių, darbuotojų, vietos bendruomenių ir nevyriausybinių organizacijų atstovai. Jie geriausiai žino vietos bendruomenės poreikius ir gali iš esmės prisidėti, kad Europos sąjungos investicijos tikslinai spręstų jų rūpimus klausimus.

Kuo nevyriausybiniai partneriai yra svarbūs įgyvendinant Europos Sąjungos investicijas, nustatant kryptis, užtikrinant investicijų skaidrumą? Kokias bendro darbo įžvalgas partneriai išsineša iš praėjusio investicinio laikotarpio? Su kokiais iššūkiais susidūrė bendradarbiavimas regionuose, kaip juos dialogo šalys sprendė, ir kaip šį procesą galima padaryti sklandesniu, efektyvesniu, kad Europos Sąjungos investicijos ateityje keliautų ten, kur jų labiausiai reikia, kad jų įgyvendinimas būtų skaidrus, efektyvus, o mūsų regionai ir jų bendruomenės stiprėtų?

Laidoje dalyvauja Raimonda Bogužaitė, Marijampolės regiono plėtros tarybos partnerių grupės vadovė, Asociacijos „Jaunimas YRA" prezidentė, jaunoji mokslininkė.

Laida „Verslo pulsas“ finansuojama Europos Socialinio fondo lėšomis

Palaikote Žinių radiją? Prisidėkite prie jo veiklos tapdami jo rėmėjais: www.contribee.com/ziniuradijas
Prenumeruoti

Naujausi epizodai